2 Kasım 2012 Cuma

Neler Bitirdim #1

Bu ilk bitenler yazım en son yaptığım İstanbul alışverişimden sonra uzunca bir süre bir yere gidemeyeceğimden artık kendimce bitirme projelerine başladım. Ama nedendir bilinmez genel olarak bakım ürünleri daha kolay bitiyor. Bunun tabiki tek bir sebebi var ihtiyacımız olmadığı halde bir sürü allık pudra rimel far ve ruj koleksiyonu yapmamız. Ben de bu maymun iştahlılık sınıfına en sadık üyelerdenim malesef. Bir allık hergün kullanımla en iyi ihtimalle 7-8 ayda biter ama evde çeşit çeşit olunca bitenler listesine tabiki giremiyor.

Hergün cilt bakımı rutinimi aksatmamaya çalıştığım için benim bitenler listemde de gördüğünüz gibi cilt ve saç ürünleri var. Bakalım neler bitirmişim ayrıntılı yorumlayayım...1. Deodarant kulllanmayı çok seviyorum herkes gibi özellikle kalıcılığı için akşam yatmadan önce kullanın diye bir yerlerde okumuştum. 8X4 ün kalıcılığını seviyorum pudralı deo lar hiç bana göre değil o yüzden hafif ve özellikle şekerli çiçekli kokuları kulanıyorum. Bu kokusuna bayıldım ama bitince bu seriden başka birini aldım denemek için.

2. Bu ürünü ne kadar sevdiğimi ve bayıla bayıla kullandığımı burada anlatmıştım ama malesef sadece kuaförümde satıldığı için şehir değişikliğimden dolayı tekrar alamadım :( bulursanız sakın kaçırmayın harika bir ürün.

3. Gliss sıvı saç kremi. Onarıcı özelliği ile birlikte saçların daha kolay açılmasına yardımcı olma vaadi vardı. Uzun zaman boyunca saçlarımı topuz yaptığımdan saç uçlarım beni bıraaaaak diye inlemeye başlamışlardı resmen. Bu ürünü nerdeyse hergün kullandım banyodan sonra resmen boca ettim saçlarıma ve gerçekten faydasını gördüm bununla birlikte watsons sütlü saç kremini kullandım gerçekten 1 ay sonra o pırasa sapı halinden biraz daha normale döndü. Denemekte fayda var derim. 

4. Bitirmek istediğim ürünlerden biri de buydu dolabımda ne zamandır kalmıştır 20'li yaşlarımın başında uzunca süre sadece gül suyu işe temizledim cildimi ve inanılmaz iyi gelmişti ama malum 30'lara yaklaşınca kar etmiyor. Ayrıca öğrendiğim kadarıyla gül suyu cildi yağlandırıcı özelliği olduğundan karma ve yağlı ciltlere pek tavsiye edilmiyormuş. Sabah akşam temizleyiciden sonra tonik niyetine kulladım cildi biraz aydınlattı taze görünümüne yardımcı oldu ama dediğim gibi normalden karmadan dönük bir cildim olduğundan dermokozmetik uzmanının tavsiyesiyle tekrar almadım.

5. İşte benim favorim. Sephora ve Rimmel in de kullanıyorum ama bunun kadar kolay göz makyajı çıkartanını görmedim. Ne alerji ne kızarıklık hiçbirşey yaşamadım. Dibine kadar kullandım elimdekileri de bitirdikten sonra mutlaka tekrar alacağım. Bioderma H2O da kullanıyorum ama onunla göz makyajı konusunda bir türlü anlaşamadık. O yüzden bu hala favorim.

6. Bioderma Hydrabio Nemlendirici. Bu üründen de çok memnundum ama leke tedavisi görürken doktorum Topicrem i tavsiye etti. Cildi yağlandırmayan yapış yapış yapmayan güzel bir nemlendirici çok sevmiştim.Baya da uzun süre sabah akşam kullandım. Tekrar alabilirim.

7. Bioderma Sensibio Eye Crem. Bunların arasında en gereksiz olanı bu üründü. Bende hiçbirişe yaramadı. Krem yapıdaydı. Bunu da sabah akşam kullandım ama artık sonlara doğru sadece göz makyajı için baz olarak kullandım. Ne kırışıklık ne uzun süreli nemlendirme hiçbirisini yapmadı. Şimdi Olay in aldım umarım iyi gelir.


Bundan sonra ağırlık bu biten ürünler üzerine yazı yazmaya çalışacağım. Bir ürünü alıp bitirmeden bir kenara bırakmak beni de rahatsız etmeye başladı. Hem bitirdikçe de çok mutlu olduğumu farkettim. Ayrıca bir ürün hakkında iyice fikir sahibi olmak için uzun süreli kullamak gerektiğini düşünüyorum. 

Umarım yorumlarım ilginizi çekmiştir.

Mutlu Haftasonları :)